Ma este Varsóban az Európa-bajnokság elődöntőjében kiderül megtöri-e a Nationalelf az olasz átkot és harcba szállhat-e az Európa-bajnoki címért.
Ebben a posztban nem fogjuk vissza magunkat a digógyalázás terén, hátha ez segít eltiporni Pirloékat, majd miután kieresztettük a mocskot a klaviatúrán, jósolgatásba is bocsátkozunk a várható összeállítást illetően.
Azért rühelljük az olaszokat…
- …mert a fontos meccseken eddig mindig megvertek minket. De csak eddig!
- …mert azt hiszik a 3 védős rendszert ismét forradalmasíthatják
- …mert macskát esznek és még tagadják is
- …mert Balotellinél nagyobb faszparasztot még nem hordott a hátán a Föld. Mit is mondhatnánk arról akit még az olaszok is lemajmoznak:
- …mert Cassano rühelli a buzikat és még hangoztatja is
- …mert rühelljük a catenaccio-t és azt is aki kitalálta
- …mert Trappatoni olyan segg hülye, hogy lehetetlen volt megtanítani németül a bőrnadrágos klánnál
- …mert utáljuk az Intert, a világ legnagyobb játékostemetőjét
- …mert Luca Toni alibizett Münchenben és még fizettünk is neki ezért
- …mert szar autókat gyártanak, ami összeegyeztethetetlen a német precizitással
- …mert korruptak, bundáznak és nem is titkolják
- …mert egy cigány banda, a szintó cigány Pirlóval az élen
- …mert belehugyoznak egymás italába
- …mert olaszok
Na de hagyjuk a szerencsétlen olaszok ekézését és nézzük milyen dilemmákkal kell szembesülnie Löwnek a kezdő tizenegy összeállításakor. A görögök elleni kezdőcsapat kiszivárogtatásáról szóló kém-sztori hatására a legnagyobb titoktartást rendelte el a DFB, ezért tényleg csak találgatni tudunk.
Gomez vagy Klose?
Klose szerepeltetése kézenfekvőnek tűnik, hiszen kreativitásban és összjátékban jóval hasznosabb Marionál. Miro multifunkcionális csatár, a szélek felé kimozogva remekül tud kényszerítőzni és mindemellett Özil is szeret és tud vele kombinálni. Amennyiben Prandelli tartja magát továbbra is a 4 védős rendszerhez, akkor mindenképpen szükségünk lesz rá, hogy széthúzza a védelem jobb- illetve bal oldalát és ezzel az ellenoldalon területet tudjon nyitni Schürrlének vagy Reusnak, már amennyiben rájuk fogja építeni Löw a támadójátékot. Láttuk a görögök ellen Özil formajavulását és a támadási sebesség felgyorsulását, mindez nagyban Klosénak volt köszönhető. Gomez csereként beszállva a hollandok ellen mutatott helyzetkihasználásával lendíthet a csapat szekerén, döntetlen állásnál vagy egy esetleges hosszabbítás esetén várhatjuk tőle a gól(oka)t.
Schürrle vagy Podolski?
Schürrle rendkívül meggyőző és agilis játékot mutatott a görögök ellen, még ha le is cserélte a második félidőben Löw. Ennek ellenére Jogi elejtett egy félmondatot a herceg esetleges hadrendbe állításáról, mivel a védekezésben hatékonyabbnak tartja. Mondjuk ezt nem értem, mert Popsi seggét eddig is Lahm védte a bal oldalon az esetek többségében. Az olaszoknál a támadási pont Abate pozíciója lehet. Nehéz eldönteni, Podolski vagy Schürrle a hatékonyabb-e ellene. A takonypóc mellett kiszámíthatatlansága szól, ami nyilván játékhelyzetekben hátrány is.
Müller vagy Reus?
Reus az Eb-debütálása alkalmával góllal koronázta meg teljesítményét a hellének ellen. Müller mindenképpen vissza szeretné szerezni a helyét a jobb oldalon, ami az eddigi és idénybeli formája alapján nem lesz könnyű. Mióta az olaszok visszaálltak a 4-4-2-re a háromvédős felállásról, gólt sem kaptak, ezért Reus lehet az olasz védelem megbontásának kulcsfigurája.
Schweinsteiger vagy Kroos?
Schweinsteigerért a nemzet háromnegyede aggódik pillanatnyilag, de megnyugtató hírek érkeztek a bokasérülésével kapcsolatban. A brusztolás mellett gólpasszokkal, távoli lövésekkel is veszélyes. Ha ő kiesik, a bayernes csapattárs, Kroos készen állhat, de ezzel tíz százalékkal gyengül a középpályánk. Elsősorban amiatt, mert Pirlo szervezőjátékának kikapcsolására egyszerűen jobb és alkalmasabb a rutinos Schweinsteiger. A hangsúly a biztonságos védekezésen lesz, valamint Pirlo kikapcsolásán, hogy ne legyen képes a védők mögé jól bejátszani a labdát. Schweinsteiger és Khedira párosa néhány megingástól eltekintve jobbnak tűnik erre a feladatra mint Kroos.
Ezek alapján a következő kezdő tizenegy várható, bár nem lehet tudni, hogy generálisunk a boszorkánykonyhájában addig kifőz-e valami speciális olaszpusztító receptet mint ahogy a görögök ellen egyszer már megtette:
A statisztika
Joachim Löw 83-adszor ül le a kispadra, az 52 éves generális irányításával a Nationalelf eddig 52 győzelem mellett 13-szor játszott döntetlent és csak 12-szer kapott ki. A világversenyeken Löw 17 meccsből 13 győzelemnél és 4 vereségnél tart. Reméljük a döntetlen kategóriába az esti meccs után sem kerül statisztikai adat.
A Mannschaft még sosem tudta legyőzni a digókat világversenyen. 30 összecsapásból csak hétszer nyertek, kilenc mérkőzés döntetlennel ért véget, 14-szer pedig az olaszok nyertek. A legutóbbi német siker 17 éve volt: 1995. június 21-én 2-0 lett az eredmény Zürichben.
Ami optimizmusra adhat okot, hogy a 2009-es U21-es Eb-elődöntőjében 1:0-ra megvertük Khedira vezetésével az olaszok fiataljait. Az akkori utánpótlás csapat később az Eb-t is megnyerte, mégpedig olyan nevekkel mint Manuel Neuer, Mesut Özil, Mats Hummels, Jerome Boateng vagy a jelenleg padot koptató Benedikt Höwedes és Marcel Schmelzer. Olasz részről Mario Balotelli, Ignazio Abate und Sebastian Giovinco nevét találjuk meg a jelenlegi válogatott keretben. Tehát Özilék azzal a lelki plusszal mennek neki a macskazabálóknak, hogy az elődökkel ellentétben nekik már tétmeccsen sikerült győzelmet aratniuk az aktuális ellenfelünk felett.
A statisztikai mutatók ellenére, felénk billentheti a mérleg nyelvét, hogy az olaszok kevesebbet pihenhettek, ami természetesen egy erőn felül teljesítő csapatot visel meg jobban, pláne a Mannschaft ellen, amelyik duzzad az erőtől és reméljük még nem érte el a legjobb formáját.
Tippelni most babonából nem merünk, bár négy rúgott gól elég egyértelmű üzenet lenne a döntő előtt a spanyol cigányok számára.
Papíron mi vagyunk a jobbak, papíron (statisztika) az olaszok az esélyesek, de leszarjuk, és megverjük őket. Hajrá németek!