A hollandokat mindenképpen meg kell vernünk, legyen bármi is az Eb végeredménye. Az ősi rivális ellen 1980 óta nem sikerült nyernünk az Eb történetét tekintve. Persze akadtak sikerek bőven azon kívül is, de az Eb-n mintha nem feküdne nekünk a narancsos stílus. Eddig 1gy/1d/2v az Európa bajnoki mérlegünk ellenük. De hessegessük el a negatív gondolatokat, statisztikákat és nyomjunk ma este egy szúrós pukit a klumpások arcába. Van miért visszavágnunk nekik, és ha még ezzel ki is ejthetjük őket a tornáról, boldogságunk földöntúli lesz. Kezdjük egy megunhatatlan klasszikussal, Rijkaard bűnéért cserébe:
.
Nézzük hát, mi az amitől a holland tulipán megdöglik:
1. A meleg: a tulipán csak egy bizonyos ideig és hőmérsékletig bírja a meleget. Ma Harkovban 30 fok körüli hőmérsékletre lehet számítani legalább 90 perc hosszan. Ez bizony a holland tulipánnak hosszú idő és megterhelő.
2. Az élősködők: különböző arrogáns, nagyképű tetvek, büdöskék, atkák a virág legnagyobb ellenségei. Ezek a kártevők belülről pusztíthatják, rághatják szét a növény virágát, majd a szárát, míg teljesen elpusztul. Ismerünk egy-két ilyen kártevőt a hollandoknál az utóbbi napok híreiből. Egy vereség után a keveset játszók követelőznek, Huntelaar és van der Vaart joggal mondja, többre számított. Robben pökhendi jelleme és önzősége csak növeli a bajokat, kivált, ha nem lő gólt gyorsan az elején. A jól passzoló Sneijder a csatárokat bírálta. Láttunk már kártevőktől francia sajtot is megbüdösödni Afrikában.
3. A sok víz: „Ha a talaj tömött és túl nedves a hagymákat ültessük el külön homokkal kevert földbe így megakadályozzuk, hogy szétrohadjanak a túl sok nedvességtől. Mivel a hagyma tárol minden nedvességet a növény számára így nem szükséges öntözni, elég számára a tavaszi csapadék.“ – írja az útmutató. A harkovi melegben a holland tulipánok sokat fognak inni, ezáltal meg is fognak rohadni.
4. A belső keringési gondok: ha a tulipán törzse és szirmai közötti belső keringés nem kielégítő, a virág feje lehull és elpusztulhat. Mint tudjuk Klaas-Jan Huntelaar, Robin van Persie és Wesley Sneijder viszonya sem baráti. Különösen nem, hogy Hollandia a halálcsoportban nagyon nehéz helyzetbe került, miután a legverhetőbbnek tartott Dániától egygólos vereséget szenvedett szombaton. Mindez belső keringési problémákra utal.
5. Az elvirágzás: ezzel kapcsolatban a szakkönyv ezt írja: “Elvirágzás után hagyjuk, hogy a növényen a virág és az összes levél is teljesen elszáradjon, mert ekkor minden fontos tápanyag visszahúzódik a hagymába. Ha idő előtt levágjuk a leveleket, jövőre elmarad virágzás.” Na ez a baj, hogy ennek a holland tulipánnak már 2010 végén a világbajnoki döntő után levágták a leveleit. Nem tudott azóta sem megújulni és kivirágozni.
6. A kertész: ha nem megfelelően kezeli a kertész a virágot, akkor bizony az el fog halni. Bert van Marwijk pedig túl arrogáns és önfejű egy ilyen kifinomult növény gondozásához. Emellett nem követi a szakkönyvek utasításait és előírásait sem. Lásd még a Van der Vaart mellőzése fejezetet!
7. A németek tankok: nem utolsó sorban a német harci gépek a legfőbb ellenségei ennek a liliomfélének. A hollandok legyőzése magas fokú koncentrációt, hitet és rendkívüli taktikai fegyelmet igényel, mindezek együttes teljesülése esetén a német tankhadtest úgy gázol át a tulipánmezőn, mint egy betépett holland a piroson. Meg amúgy is, szerinted egy tulipán elbír egy tankot?
8. A bajor varázsital: Ha a Mannschaft magába tudja szívni azt a rengeteg pozitív energiát, amit Löw és a szurkolók adnak nekik és isznak a bajor sámánok varázsitalából akkor a 12 tétmeccs óta tartó legyőzhetetlenségi mítoszunk a holland mérkőzés után is tovább fog élni és a tulipán a porba hull.
Mindezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy egy holland tulipán mennyi környezeti és külső, belső káros hatásnak van kitéve. Lengyelország és Ukrajna nem az igazi táptalaja a növénynek és a túlélési esélyei gyakorlatilag egyenlőek a nullával. Javasolt lenne Hollandián kívüli forgalmazását beszüntetni vagy redukálni.